śluby

Czy warto zatrudnić organizatorkę ślubów?

  • 1 lipca, 2022
  • 6 min read
Czy warto zatrudnić organizatorkę ślubów?

Wszyscy małżonkowie oraz narzeczeni planujący powiedzieć sakramentalne „tak” wiedzą, z iloma aspektami wiążą się przygotowania do ślubu, wesela i jaki stres temu towarzyszy. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu duże uroczystości wymagają zaplanowania, organizacji i zadbania o najmniejsze detale. Każda para chciałaby, aby ten dzień był wyjątkowy, a wszystko zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Niestety natłok obowiązków bezpośrednio związanych z imprezą, kontakt z usługodawcami, zaproszenie gości czy wybór kreacji ślubnych niejedną osobę przyprawia o zawrót głowy. Niezastąpionymi w takiej sytuacji okazują się wedding plannerzy. Profesjonaliści są w stanie sprostać wielu zadaniom jednocześnie, a także zadowolić klientów pod każdym aspektem. To właśnie na ich barkach spoczywa odpowiedzialność przygotowania tego wydarzenia, a niekiedy, także poprawin. Dzięki doświadczeniu w branży ślubnej wiedzą oni, jakie rozwiązania się sprawdzają, a z których powinno się zrezygnować. Stale współpracują z wieloma firmami usługowymi, dlatego mogą liczyć na większe rabaty. Ponadto mają pewność ich rzetelności oraz najwyższej jakości usług bazując na wcześniejszych doświadczeniach. Przyszła para młoda zyskuje wówczas na korzystnych cenowo ofertach oraz ma pełne przekonanie co do sumienności usługodawców.organizatorka ślubów na sali weselnej

Ile kosztują usługi weeding plannera?

Oczywiście cena uzależniona jest od wielu aspektów, w tym lokalizacji czy ilości obowiązków, z których weeding plannerzy muszą wywiązać się w trakcie współpracy. Najczęściej to około 10-15% budżetu przeznaczonego na całe wesele. Organizacją przedsięwzięcia może zajmować się jedna osoba bądź firma oferująca takie usługi. Ogromną zaletą zatrudnienia konsultanta ślubnego jest wewnętrzny spokój pary młodej, świadków oraz ich najbliższej rodziny. Mogą bez dodatkowego napięcia cieszyć się nadchodzącym ślubem, zapominając o zmartwieniach związanych z sytuacjami kryzysowymi bądź ustalaniem szczegółów z podwykonawcami. Wszelkie obowiązki spoczywają na barkach wedding plannerów, szczególnie w tym wyjątkowym dniu. Wtedy też narzeczeni nie muszą obawiać się o drobne rzeczy, takie jak ustawienie winietek, zapalenie świec, przewóz kwiatów z kościoła na salę czy dekorację stołów. Zrzucenie z siebie odpowiedzialności za tak wiele spraw to jeden z lepszych wyborów choćby dlatego, że dzień ślubu bywa stresujący sam w sobie. Dokładanie sobie zobowiązań sprawi, że młodzi nie będą w stanie w stu procentach cieszyć się z własnych zaślubin, zwyczajnie nie znajdując na to czasu.

Oszczędność czasu i pieniędzy z konsultantami ślubnymi

Ślub jest symbolicznym nowym początkiem i kolejnym etapem wspólnego życia narzeczonych. Każda młoda para chce, aby ślub oraz wesele było spełnieniem ich marzeń i najskrytszych pragnień. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na brak ograniczeń finansowych. Nie oznacza to jednak rezygnacji z wymarzonego stylu, miejsca bądź okoliczności przyrody, w jakich miałby odbyć się ślub. Większość przyszłych małżonków organizujących samodzielnie swoje wesele przekracza założony próg finansowy średnio o 20-30%. Zatrudnienie specjalistów pozwoli na znalezienie niekonwencjonalnych rozwiązań, które pomogą zmieścić się w wyznaczonej kwocie. To właśnie na organizatorach spoczywa obowiązek załatwienia wszystkiego w taki sposób, aby nie wykreślać niczego wartościowego z listy. Umiejętność kompromisów i negocjacji to cechy charakteryzujące dobrą weeding plannerkę. Dzięki temu może zaspokoić fantazje pary młodej i zaskoczyć zaproszonych gości.

Wielozadaniowość to ich specjalność

Nie wszyscy mają czas, aby jeździć, sprawdzać, oglądać kilkanaście różnych sal weselnych oraz próbować menu proponowanego przez restaurację lub rozmawiać z usługodawcami. Dlatego konsultanci wysłuchują oczekiwań klientów i starają się możliwie najlepiej dopasować m.in. catering, dekoracje, fotografa, zespół muzyczny czy atrakcje do indywidualnych preferencji pary. Dzięki temu narzeczeni są w stanie zaoszczędzić sporo czasu, udając się tylko w kilka wyznaczonych miejsc, aby wyrazić o nich swoją opinię i je zaaprobować bądź odrzucić. Dokumentacją, a także podpisywaniem umów zajmują się organizatorzy. Wybór sprawdzonych podwykonawców gwarantuje pełne zadowolenie z oprawy muzycznej, menu czy fotografii weselnej. Oczywiście prezentowane próbki prac nie zawsze idą w parze z rzeczywistością, przez co można się niekiedy rozczarować, jednak w przypadku współpracy z konsultantami ślubnymi takie sytuacje nigdy nie mają miejsca, ponieważ usługodawca został wcześniej dokładnie sprawdzony zgodnie z wytycznymi o narzeczonych. Dekoracja sali i kościoła ustalana jest z młodą parą z dużym wyprzedzeniem, aby floryści mogli przygotować określoną ilość bukietów i kwiatów. Wedding planner konsultuje z klientami nie tylko motyw wesela, ale również poszczególne elementy, takie jak rodzaje kwiatów, które mogą pojawić się w aranżacji.wedding plannerka w trakcie pracy

Problem z głowy dzięki organizatorom ślubów

Organizator jest w stanie zaproponować liczne atrakcje. Na życzenie Państwa Młodych może zapewnić animatora dla dzieci, drink-bar, słodki stół, a także strefę gastro, gdzie posiłki będą przygotowywane na bieżąco. Odpowiada również za zaliczki oraz kwestię dopilnowania jakości wykonywanych usług. Młodzi nie muszą obawiać się, że ktoś z podwykonawców zażąda w trakcie wesela zapłaty albo nie będzie w stanie wywiązać się z umowy. Tym wszystkim zajmuje się wedding planner szukając ewentualnych alternatyw. Czuwa przez całe wesele nad obsługą, aby nie było żadnych niedociągnięć i opóźnień związanych z wydawaniem dań czy tortu. Pomoc fachowca wydaje się niezastąpiona pod każdym względem, nawet kiedy do ślubu zostało naprawdę niewiele czasu. Ułożenie stołów, przygotowanie pełnej dekoracji, zamówienie cateringu, florystów, makijażystki czy fryzjera to tylko niektóre z możliwości, z których jest w stanie odciążyć młodą parę weeding planner. Dobry konsultant ślubny zorganizuje również zapomniany prezent od narzeczonych dla rodziców nawet dzień przed uroczystością.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *