uroda

Nowoczesne techniki przedłużania włosów

  • 22 lipca, 2022
  • 6 min read
Nowoczesne techniki przedłużania włosów

Przedłużanie włosów to jedna z najbardziej luksusowych usług dostępnych w salonie fryzjerskim, a znalezienie najlepszego sposobu dla danego typu kosmyków może być nie lada wyzwaniem. Chociaż dostępnych jest wiele różnych marek i rodzajów przedłużeń, ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie metody są sobie równe, a jakość, wykonanie, gwarancje itp. znacznie się różnią w zależności od producenta. Przedłużanie naturalnej długości pasm nigdy nie było łatwiejsze dzięki utalentowanym fryzjerom i nowoczesnym technikom układania włosów przedłużanych. Ten zabieg może zdziałać cuda na praktycznie każdej ich długości, grubości i teksturze. Jednak ważne jest, aby zachować ostrożność, jeśli masz cienkie włosy, ponieważ niektóre metody mogą nie być dla Ciebie odpowiednie. Niewłaściwy rodzaj przedłużeń może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Przed przystąpieniem do przedłużania zawsze umawiaj się na konsultację z doświadczonym stylistą.

Czy przedłużanie niszczy włosy?

Pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet, to: czy przedłużanie włosów jest szkodliwe dla ich kondycji? Prawidłowa odpowiedź brzmi: nie, jeśli doczepiane pasma zostaną profesjonalnie dopasowane, założone i później poddane właściwej pielęgnacji. W przeszłości ten zabieg miał raczej złą reputację, bo dawne techniki mogły rzeczywiście negatywnie wpływać na kondycję fryzury. Wiadomo, że pasma clip-in są widoczne i powodują obciążenie mieszków włosowych przez klipsy, które ciągną je u nasady. Obecnie istnieje na szczęście wiele alternatywnych, nowoczesnych metod, które są przyjazne dla kosmyków i nie powodują żadnych uszkodzeń. Innym ważnym czynnikiem jest wybór salonu fryzjerskiego świadczącego takie usługi. Ważne jest, aby wykonać ten zabieg tylko u wyszkolonego i doświadczonego w tym zakresie fryzjera, który odpowiednio dopasuje typ i odcień dopinanych pukli.pasma obciętych włosów do przedłużania

Przedłużanie włosów – 5 najlepszych metod

Każda kobieta marzy o pięknej, gęstej i lśniącej fryzurze. To atrybut kobiecości i często wyznacznik atrakcyjności. Grubość i ilość pasm jest niestety najczęściej uwarunkowana genetycznie, dlatego wiele pań szuka sposobów na zwiększenie ich objętości i długości. Obecnie dostępne technologie pozwalają podczas jednego, kilkugodzinnego zabiegu zyskać całkowicie nowy wizerunek dzięki przedłużkom. Dobiera się je do specyfiki pasm klientki, poszukując najlepiej pasującego odcienia i struktury. Panie najczęściej zwiększają długość fryzury o 20-60 cm. Na rynku dostępne są zarówno opcje syntetyczne, jak i naturalne, które są droższe, jednak bardziej polecane. Wyróżnia się włosy słowiańskie, europejskie, indyjskie i azjatyckie. Są odpowiednio klasyfikowane i przygotowane tak, aby można było bez problemu wykonywać na nich wszelkie zabiegi i stylizacje. Rozważając skorzystanie z usługi doczepiania pasm, warto mieć świadomość dostępnych metod i ich charakterystyki.

Metoda kanapkowa

Metoda kanapkowa polega na doczepianiu w sposób naprzemienny pasm dodatkowych między naturalnymi. Dokleja się je przy pomocy lekkiej, przezroczystej i elastycznej taśmy przy samej skórze głowy. Jest uważana za mało inwazyjny, szybki i tani sposób na przedłużenie i zagęszczenie włosów. Poleca się podciągać „kanapki” co miesiąc u fryzjera, aby zapobiec ich nieestetycznemu odstawaniu. Cena tej metody zależy od liczby i długości zastosowanych pasm oraz renomy salonu fryzjerskiego – waha się w granicach 400-800 zł.

Metoda ultradźwiękowa

Przedłużanie włosów ultradźwiękami może brzmieć tajemniczo, jednak to tylko pozory. Doczepiane pasma są łączone z naturalnymi dzięki specjalnemu urządzeniu wysyłającemu fale akustyczne o wysokich częstotliwościach, które powodują powstanie drgań pozwalających na powiązanie kosmyków. Wyglądem może przypominać prostownicę, jednak nie emituje ciepła, więc nie naraża ich na zniszczenie. Dodatkowo działa punktowo, jedynie na wąskie odcinki włosów. Koszt tej metody wynosi od 1500 do 2500 zł. Charakterystyka techniki wpływa na znacznie dłuższy przebieg zabiegu, niż ma to miejsce choćby w przypadku metody kanapkowej.

Keratynowe przedłużanie włosów

Keratyna to naturalny budulec włosów, dlatego metoda keratynowa od lat cieszy się niezmienną popularnością. Używa się w niej właśnie tego składnika, który jest umieszczony na zakończeniach doczepianych pasm. Pod wpływem ciepła specjalnego urządzenia ulega on rozpuszczeniu, dzięki czemu skleja kosmyki i zastyga. Takie zgrzewy keratynowe są bardzo małe i praktycznie niewidoczne. Metoda pozwala na bezproblemowe użytkowanie doczepianych włosów przez 4 miesiące. Po tym czasie mogą stać się widoczne, bo nastąpi wzrost naturalnych pasm. Ten zabieg w salonie fryzjerskim można wykonać za ok. 1500 zł, przeznaczając na niego czas 2-3 godzin.pasma do przedłużania włosów

Laserowe przedłużanie włosów

Laser jest szeroko wykorzystywany w różnych dziedzinach życia. Okazuje się, że kobiety mogą korzystać z jego działania nie tylko podczas zabiegów medycyny estetycznej, ale też u fryzjera. Przedłużanie za pomocą lasera to najnowsza metoda, którą wyróżnia największa precyzja i naturalny efekt. Polega na łączeniu dopinanych i naturalnych pasm dzięki wykorzystaniu fal świetlnych o wysokiej częstotliwości. Najbardziej polecane są w tym przypadku włosy dziewicze, czyli naturalne, niepoddane koloryzacji ani innym inwazyjnym zabiegom. Ponadto to zdecydowanie najkrótszy zabieg, który może trwać nawet mniej niż godzinę. Czas utrzymywania się efektów określa się nawet na osiem miesięcy. To wybór idealny dla kobiet o cienkich i osłabionych pasmach. Wraz z jakością i trwałością idzie jednak cena – koszt laserowego przedłużania może wynieść nawet 3000 zł.

Pielęgnacja przedłużanych włosów

Specjaliści z zakresu fryzjerstwa polecają dbanie o doczepiane włosy podobnie jak o swoje, naturalne. Po zabiegu nie zaleca się ich myć przez ok. 2 dni, aby zgrzewy dobrze się połączyły. Należy stosować standardowe szampony i odżywki oraz maski, a także zabezpieczać końcówki olejkiem lub serum. Można też je suszyć, prostować, kręcić i modelować na różne sposoby, a przed stylizacją warto używać środków zabezpieczających przed wysoką temperaturą. Naturalne pasma doczepiane można również farbować.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *