uroda

Botox, keratynowe prostowanie czy nanoplastia – co wybrać?

 • 23 września, 2022
 • 5 min read
Botox, keratynowe prostowanie czy nanoplastia – co wybrać?

Trendy we fryzurach damskich zmieniają się niemal z roku na rok, jednak na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci można w nich zauważyć charakterystyczne tendencje. Lata 60. przyniosły rewolucję polityczną, muzyczną i seksualną, a fryzury poszły w ich ślady. Wrócił chłopięcy wygląd: dziewczyny nosiły krótkie uczesania z długimi prostymi pasmami lub strzyżone na krótko à la pixy. W latach 70. kobiety odzyskały swoją zmysłowość, nosząc długie kosmyki ze sprężystymi falami i lśniącymi pasemkami. Lata 80. wyróżniały się krótkimi fryzurami o dużej objętości na górze i poskręcanymi, pierzastymi po bokach. Symbolem tamtych lat były również dwutonowe rozświetlenia oraz ogromne ilości lakieru i żelu, jakie były potrzebne do uzyskania tego efektu. Nie można zapomnieć o trwałej, która stała się szczególnie popularna od 1986 roku.

W latach 90. można było spotkać panie z długimi, prostymi włosami z grzywką – najczęściej bardzo ulizanymi i dodatkowo nabłyszczanymi. Lata 2000. nie wyróżniały się niczym szczególnym – najczęściej noszono długie fryzury w lekkim nieładzie, a od 2010 roku królowały plażowe fale i różne odcienie blondów. Jakie trendy można zauważyć obecnie? Zdecydowanie pożądane są gładkie i błyszczące pasma, tworzące równą taflę. Ponadto istnieją skuteczne sposoby na to, aby każda kobieta mogła uzyskać ten efekt na swoich pasmach – trzy zabiegi, które dają jeden rezultat: gładkie, nawilżone i błyszczące włosy. Czym się różnią i który najlepiej wybrać?dziewczyna rozczesuje proste zadbane włosy

Czym jest zabieg botoxu na włosy?

Zabieg botoxu na włosy dzięki zawartym w stosowanej formule aminokwasom przywraca im witalność i blask. Określany jest mianem chirurgii kapilarnej, bo wypełnia ubytki powstałe w ich korze z różnych przyczyn: koloryzacji, prostowania czy częstej stylizacji. Udało się stworzyć formułę opartą na mieszance naturalnych enzymów, aktywnego kolagenu, keratyny, kwasów tłuszczowych, olejów, kwasów omega-3, białek i aminokwasów. Pozwala całkowicie zamknąć łuski, wspomaga odrost włosów, ale przede wszystkim regeneruje zniszczone końcówki i przywraca jedwabistość fryzurze. Efekty kuracji zwykle utrzymują się przez 2-3 miesiące, jeśli stosowane są zalecane produkty do pielęgnacji.

Zalety botoxu:

 • Formuła botoxu składa się jedynie z przydatnych składników: kompleksu witamin, aminokwasów i różnych olejków.
 • Głównym celem jest pełna regeneracja i odbudowa włosów, dlatego substancje impregnują je nie tylko od zewnątrz, ale również od wewnątrz.
 • Usuwa żółte tony z blond włosów.
 • Efekt regeneracji jest szybki i zauważalny, a włosy można farbować.

Jakie efekty zapewnia keratynowe prostowanie włosów?

Kuracja keratynowa, czasami nazywana brazylijskim prostowaniem, to zabieg chemiczny zwykle wykonywany w salonie, który może sprawić, że będą one wyglądać na prostsze nawet przez 6 miesięcy. Nadaje porowatym i matowym pasmom intensywny połysk i jedwabistość. Formuła produktu zawiera najczęściej olej arganowy, kolagen, keratynę i cysteinę. Szczególną rolę odgrywa tu keratyna – białko, które uzupełnia ubytki we włosie. Proces polega na umyciu kosmyków oczyszczającym szamponem, a następnie wczesaniu w nie specjalnego preparatu, pozostającego na nich przez około 30 minut. Następnie używa się prostownicy, aby poprzez wysoką temperaturę, wprowadzić keratynę wgłąb struktury i utrwalić efekt. Po zabiegu nie należy myć ani związywać włosów przynajmniej przez dobę.

Zalety prostowania włosów keratyną:

 • Długotrwały efekt – najczęściej wynosi od 3 do 6 miesięcy w zależności od typu włosów i stosowanych produktów.
 • Zapewnia proste włosy bez użycia stylizatorów.
 • Pozwala na szybsze i łatwiejsze układanie włosów – zwłaszcza jeśli są one szczególnie puszące się lub gęste.
 • Sprawia, że włosy nabierają połysku, gładkości i elastyczności, a także są mniej naelektryzowane w chłodne dni.kobieta z rozwianymi blond włosami

Co to jest nanoplastia?

Nanoplastia to najnowszy sposób pielęgnacji i prostowania włosów, który oddziałuje na strukturę ich od wewnątrz. Używana formuła nie zawiera formaldehydów – jest oparta głównie na roślinnych olejach i składnikach organicznych, m.in. karbocysteinie i kwasie octowym. Uważa się ją za najskuteczniejsze rozwiązanie na trwałe prostowanie, bo radzi sobie nawet z bardzo gęstymi, kręconymi fryzurami i afro. Po takim zabiegu pasma stają się lśniące i gładkie, nie puszą się, a końcówki się nie rozdwajają, jednak nie wykonuje się go na pasmach bardzo zniszczonych. Efekt utrzymuje się przez długi czas (około sześciu miesięcy).

Zalety nanoplastii:

 • Nie zawiera szkodliwych substancji ani formaldehydu – bazuje główne na naturalnych substancjach roślinnych.
 • Nie szkodzi kobietom w ciąży i karmiącym.
 • Zapewnia długotrwałe rezultaty – efekt na włosach utrzymuje się przez pół roku.
 • Wiele kobiet odnotowuje ustanie kruchości i zanikanie rozdwojonych końcówek.
 • Włosy po zabiegu stają się jaśniejsze o jeden lub dwa odcienie.

Różnica między botoxem włosów a keratynowym prostowaniem

Główną różnicą między zabiegiem keratynowym a botoxem jest rezultat, który uzyskujemy. Jeśli szuka się sposobu na trwałe wyprostowanie włosów, keratyna będzie najlepszą opcją. Jeśli jednak zależy nam na głębokiej regeneracji, która nawilży i wygładzi pasma, ale ich nie wyprostuje, botox jest dobrym rozwiązaniem. Zabieg z użyciem keratyny jest przeznaczony przede wszystkim do prostowania, a nie do ich regeneracji i nie nadaje się do włosów bardzo zniszczonych. Natomiast kurację botoxem poleca się głównie do naprawy i poprawy wyglądu fryzury, a nie do prostowania i jest odpowiednia dla wszystkich, nawet bardzo zniszczonych kosmyków.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *