fitness

Aplikacje do fitnessu w domu

  • 16 grudnia, 2022
  • 6 min read
Aplikacje do fitnessu w domu

Rosnące zainteresowanie zdrowym stylem życia przyczyniło się do znacznej aktywizacji społeczeństwa. Coraz więcej osób postrzega gimnastykę i ćwiczenia jako atrakcyjną formę spędzania czasu, a nie przykry obowiązek. Dzięki zmianie sposobu żywienia oraz regularnym treningom można poprawić nie tylko swoją sylwetkę, ale i ogólne samopoczucie. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele form aktywności fizycznej: pływanie, wspinaczka, jazda na łyżwach, sztuki walki, taniec, pilates, jazda na rowerze, nordic walking itd.

Większość z nas uważa więc, że aby zacząć swoją przygodę ze sportem, konieczne jest wyjście na siłownię czy basen. Ponadto wiąże z tym dodatkowe wydatki związane z zakupem specjalnej odzieży i akcesoriów oraz wykupieniem karnetu czy opieki trenera personalnego. Dużą część stanowią amatorzy, czyli najczęściej osoby bez kondycji, które martwią się, że nie poradzą sobie na zajęciach. Wszystkie te czynniki sprawiają, że ostatecznie ludzie zniechęcają się do wyjścia i rezygnują ze swoich postanowień.

Nie wszystko jednak stracone – istnieje sposób na równie efektywny i tańszy trening w domowym zaciszu. Wystarczy pobrać aplikację na telefon, która będzie naszym prywatnym, podręcznym trenerem i motywatorem. Rosnąca popularność takiego rozwiązania sprawiła, że można znaleźć wiele tego typu programów. Które z nich są warte uwagi?osoba w słuchawkach i stroju do ćwiczeń korzystająca z telefonu

10 najlepszych aplikacji fitness na telefon

Oto przegląd 10 najbardziej polecanych przez użytkowników aplikacji fitness na smartfony. Przy ocenie brane pod uwagę były takie czynniki, jak instrukcje głosowe i wizualne, dodatkowe wskazówki zdrowotne, różnorodność treningów, możliwość monitorowania postępów czy liczba poziomów trudności.

7 Min Ćwiczenia – Fitness

Ta propozycja wyróżnia się już na wstępie bardzo wysoką oceną użytkowników w sklepie z aplikacjami, która wynosi 5 gwiazdek. Jest idealna dla osób początkujących oraz tych, którzy mają mało czasu lub nie lubią długich treningów. Proponowane 7 minut ćwiczeń to optymalny czas na rozciągnięcie mięśni i rozruszanie się po nocy lub zrelaksowanie po intensywnym dniu. Dzięki tej aplikacji można łatwo zbudować kondycję i poprawić ogólną sprawność. Ponadto niewymagany jest żaden specjalistyczny sprzęt, więc zestaw treningowy da się wykonać w każdym miejscu i o każdej porze. Dużą zaletą są ciekawe wizualizacje 3D oraz instrukcje głosowe.

Ćwiczenia w domu – Bez sprzętu

Nazwa mówi sama za siebie – pobierając tę aplikację, zyska się dostęp do zestawów ćwiczeń, które z łatwością można wykonać w domu bez dodatkowych akcesoriów. Treningi podzielono pod kątem obszaru ciała, nad jakim chce się pracować, np. barkami, mięśniami brzucha czy nogami oraz dopasowano na podstawie poziomu trudności. Interfejs jest przejrzysty i prosty: wyświetlana jest w nim lista wybranych ćwiczeń wraz z długością ich wykonywania oraz liczbą powtórzeń. Ponadto widać dzień i tydzień wyzwania, dzięki czemu można śledzić swoje postępy.

Fitness Kobiet, Ćwiczenia

Jak wiadomo, kobiety potrzebują innego typu ćwiczeń niż mężczyźni, dlatego stworzono aplikację dedykowaną właśnie paniom. Dostępny jest wybór pakietów na każdą partię ciała, a instrukcje wyświetlane są w formie animacji z informacją o liczbie powtórzeń. To świetne rozwiązanie dla kobiet mających dużo obowiązków i chcących znaleźć kilka minut dziennie na ruch w domowym zaciszu. W ten sposób można sprawić, że sylwetka stanie się smuklejsza, a skóra bardziej jędrna.

Skimble

Ta aplikacja wyróżnia się szczegółowymi informacjami o ćwiczeniach. Każde zawiera opis, zdjęcie lub filmik, dzięki czemu nikt nie będzie miał problemów z ich wykonaniem. Ponadto użytkownik może dopasować długość przerw do swoich możliwości oraz włączyć syntezator mowy. Warto też wykupić wersję PRO z opcją układania własnych treningów. Co więcej, istnieje platforma społecznościowa Skimble, na której można rywalizować z innymi członkami.

Track Yoga

Trening nie musi składać się jedynie z dynamicznych ćwiczeń cardio – dostępnych jest wiele innych propozycji dla osób preferujących spokojniejszą formę ruchu. W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszy się joga. Dzięki niej można pracować nad świadomością ciała, precyzją ruchów, gibkością i ogólną kondycją. Jest polecana osobom w każdym wieku, a aplikacja pozwoli w domowym zaciszu opanować jej podstawy. Ułatwieniem są filmiki z narracją, które dokładnie pokazują, jak wykonać daną pozycję. Dodatkowym plusem jest możliwość używania jej w trybie offline oraz synchronizacji z Google Fit.

MyFitnessPal

Mówi się, że sylwetki nie buduje się na siłowni, ale w kuchni – dieta stanowi aż 70% sukcesu. Ćwiczenia mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu, jeśli nie odżywiamy się właściwie. Wsparciem w zmianie nawyków żywieniowych może być aplikacja MyFitnessPal. Jej główną funkcją jest liczenie kalorii – można dodawać spożywane posiłki, wybierając spośród bazy ponad 3 milionów produktów. W ten sposób sprawdzi się swoją dietę pod kątem zawartości mikro- i makroskładników, błonnika czy cukru. Oprócz tego posiada opcję ustawienia celu, monitorowania postępów czy tworzenia własnych przepisów.

Jakie są zalety aplikacji fitness?

Internet daje obecnie niemal nieskończone możliwości. Bez wychodzenia z domu można załatwić wiele ważnych spraw, uczyć się języków czy rozmawiać z osobami z innego kontynentu. Ułatwia on również wykonywanie ćwiczeń w domu dzięki użyciu aplikacji fitness. Mogą one stanowić uzupełnienie lub alternatywę dla treningów na siłowni. Szeroki wybór pozwala na dobranie planu odpowiedniego dla swoich potrzeb oraz monitorowanie progresu, a także aktywności i ilości spożywanych w ciągu dnia kalorii. To prywatny motywator dostępny pod ręką przez cały czas. Nawet bez specjalistycznego sprzętu można wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję oraz zadbać o zdrowszy styl życia, a także lepszy sen. Dodatkowo zaoszczędzi się czas i pieniądze na dojazdy i karnety na siłownię. Aplikacje fitness to rozwiązanie uniwersalne – zarówno dla młodzieży, początkujących, jak i zaawansowanych.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *