imprezy plenerowe

Organizacja imprezy plenerowej w jesiennym klimacie

  • 23 grudnia, 2022
  • 6 min read
Organizacja imprezy plenerowej w jesiennym klimacie

Wczesna jesień jest ostatnim dzwonkiem na zorganizowanie imprezy plenerowej. Organizacja tego typu eventów cieszy się coraz większą popularnością. Przebywanie na świeżym powietrzu sprzyja relaksowi i dobremu humorowi, dlatego nic dziwnego, że spora część osób decyduje się na organizację przyjęcia na dworze. Co jest potrzebne do urządzenia takiej imprezy? Oprócz dobrego jedzenia, przestrzeni do siedzenia i zadowolonych gości, trzeba zatroszczyć się o także o zabezpieczenie przed niepogodą, dobrą lokalizację oraz o atrakcje i urozmaicenia.

Jak wybrać miejsce do organizacji imprezy plenerowej?

Niezależnie od tego, na jaką okazję organizuje się imprezę plenerową, jest ona dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Można urządzić ją samodzielnie, lecz wiele osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnego zespołu, który zajmie się tym zgodnie z ich pomysłem i potrzebami. Wybór odpowiedniego miejsca do organizacji tego typu wydarzenia jest bardzo ważny. W dużej części od niego zależy przebieg imprezy. Organizatorzy muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, które mogą się okazać szczególnie ważne w okresie rozpoczynającej się jesieni. Przede wszystkim należy sprawdzić, jaki metraż ma dana przestrzeń. Powinna być ona odpowiednio duża, by rozstawić stoły (lub leżaki w przypadku organizacji wydarzeń typu kino pod gołym niebem). Goście muszą mieć odpowiednią ilość miejsca do przejścia się i zwiedzenia terenu, na którym się znajdują. Dobrym terenem na zorganizowanie imprezy plenerowej są historyczne dworki i pałacyki, które mają bogatą historię i dają idealną okazję do zapoznania się z wieloma zabytkami. A w dodatku miejsca te bardzo często oferują catering i organizują atrakcje. Dobrym pomysłem jest także lokalny park, boisko albo nawet ogrody przy restauracjach, a niektórzy wybierają w tym celu nawet własny ogród – wszystko zależy od tego, jaki rodzaj imprezy ma się odbyć. Inne wymagania będzie miało wesele organizowane na otwartej przestrzeni, a jeszcze inne przygotowanie konferencji.Osoby tańczące i bawiące się poza domem

Wybór cateringu oraz zorganizowanie przestrzeni dla gości

Dobrze zorganizowana przestrzeń i dobre jedzenie to podstawa w organizacji imprezy plenerowej. Gdy wybierze się już miejsce, na którym odbywa się wydarzenie, należy zająć się planowaniem przestrzeni, by była ona jednocześnie funkcjonalna i atrakcyjna dla gości. Powinna być uporządkowana, aby działała odprężająco, dlatego warto podzielić ją na kilka części, unikając wprowadzania zbędnego chaosu. Na pewno musi być w niej miejsce, gdzie goście będą mogli usiąść i skosztować posiłku. Jest to bardzo ważne, jak nie najważniejsze. W przypadku wesela należy wyznaczyć również parkiet oraz obszar, na którym znajdą się rozstawione atrakcje dla świętujących. W przypadku konferencji także warto zadbać o miejsce, gdzie zostaną, przeprowadzane wystąpienia. Warto także pomyśleć o dobrym rozmieszczeniu nagłośnienia, by było dla każdego dobrze słyszalne, ale i nie przeszkadzało w rozmowach. W przypadku wyboru cateringu należy skorzystać z usług sprawdzonego dostawcy, który zaproponuje przekąski na zimno, jak i gorąco. Doskonale podczas takich wydarzeń sprawdza się szwedzki stół, na którym goście znajdą miniprzekąski. Można także zaproponować grilla, doskonale pasującego do imprez na dworze. Trzeba jednak pamiętać, że w okresie jesiennym pogoda lubi zaskoczyć, dlatego warto zadbać o przechowywanie szczególnie ciepłego jedzenia w taki sposób, by nie straciło niemalże od razu swojej temperatury.

Najczęściej spotykane atrakcje na imprezach plenerowych

Dobra organizacja czasu dla gości przyczynia się do lepszego odbioru imprezy. Trzeba jednak pamiętać, że atrakcje powinny być dopasowane do charakteru przyjęcia. Jednym z najbardziej popularnych urozmaiceń jest zatrudnienie orkiestry lub DJ-a, którzy rozbawią gości oraz zachęcą do świetnej zabawy. Pokazy barmańskie również są chętnie wykorzystywane w celu dostarczenia niezapomnianych dotąd wrażeń. Dla małych dzieci doskonale sprawdzą się animatorzy, którzy pomalują im twarze oraz zorganizują mnóstwo dziecięcych atrakcji. Warto także zatroszczyć się o tzw. strefę relaksu – wystarczy wystawić w poszczególnych punktach meble ogrodowe – najlepiej w pobliżu atrakcji – by goście mogli podziwiać to, co dzieje się wokół nich. Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest wynajęcie fotobudki na takie okazje. Wykonane w niej zdjęcia to idealna pamiątka dla uczestników zabawy. Oprócz tego bardzo chętnie goszczą na przyjęciach również kabarety czy artyści sceniczni, którzy potrafią zabawić gości i przynieść nietypowe wspomnienia.ubrane na czarno kobiety i mężczyźni wznoszący toast na imprezie w plenerze

Odpowiednia ochrona przed niepożądaną pogodą

Organizacja imprezy plenerowej wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed złymi warunkami atmosferycznymi. Najwięcej uwagi poświęcić trzeba jednak wydarzeniu organizowanemu jesienią, ponieważ właśnie wtedy pogoda może zaskoczyć. Do uchronienia przestrzeni przed opadami, doskonale sprawdzą się namioty eventowe, które zabezpieczają obszar przed żywiołem i sprawiają, że goście mogą poczuć się komfortowo i nie popsuje im to zabawy. Warto wybrać polecanego producenta, który zapewni nie tylko gwarancję odporności na złe warunki atmosferyczne, ale i dobry wygląd namiotu – bo to jest równie ważne. W ich środku mogą pojawić się ozdoby, które sprawią, że będzie on przytulny i dostosowany do motywu oraz rodzaju imprezy. W namiotach znajduje się także oświetlenie, a nawet ogrzewanie, dlatego dobrze sprawdzą się podczas chłodnych, jesiennych nocy. Chcąc zapewnić swoim gościom komfort podczas imprezy plenerowej, warto zlecić montaż firmie, która upewni się, że wszystko będzie odpowiednio dopracowane.

Organizacja imprezy plenerowej nie musi być trudna. Wystarczy przemyśleć i odpowiednio dobrać najważniejsze dla niej elementy, zaczynając od miejsca, w którym ma się ona odbywać. Chcąc zapewnić swoim gościom dobre jedzenie, atrakcje oraz niezapomniane wspomnienia, należy uwzględnić także rodzaj imprezy oraz ich potrzeby. Organizacja wydarzeń w plenerze jest coraz bardziej popularna, lecz trzeba pamiętać, że pogoda może zaskoczyć, dlatego nie można zapomnieć o odpowiednim zabezpieczeniu, które sprawi, że zabawa nie zostanie przerwana przez deszcz, wiatr lub temperaturę niższą niż przewidywano.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *