newsy

Jakie biura podróży wybierali Polacy w 2022?

  • 6 stycznia, 2023
  • 5 min read
Jakie biura podróży wybierali Polacy w 2022?

Wakacje to coś, na co wiele osób czeka przez cały rok. W końcu można odpocząć od pracy i codziennych obowiązków czy się zrelaksować. Co więcej, decydując się na wyjazdy zagraniczne, ma się szansę zwiedzenia ciekawych miejsc oraz poznania innych kultur. Ci, którzy preferują wypady lokalne, również nie tracą. W kraju istnieją miejsca warte obejrzenia, a odpowiednio zorganizowana podróż bez względu na to, czy na terenie Polski, czy poza jej granicami budzi w ludziach mnóstwo pozytywnych emocji i ekscytacji. Możliwość zmiany otoczenia wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie psychiczne. Biura podróży pomagają w wybraniu się na wymarzone wakacje. W 2022 roku branża turystyczna nadal mierzyła się z wieloma problemami, jednak Polacy chętnie korzystali z możliwości uczestnictwa w zorganizowanych wyjazdach.

Najpopularniejsze biuro podróży

Szukanie odpowiedniej firmy, która zajmie się organizacją wycieczki, z pewnością nie jest łatwe. Trzeba zwrócić uwagę na liczne aspekty i głównie dlatego wiele osób zastanawia się, jakie biuro podróży wybrać. 2022 rok był niepewny przez niestabilną sytuację w kraju i za granicą. Istniało ryzyko, że klienci niechętnie będą wyjeżdżać na wakacje, niemniej jednak nie odnotowano dużego spadku w porównaniu z poprzednimi latami. W rankingu bez zmian plasują się 4 najpopularniejsze w kraju firmy.

TUI to najczęściej wybierane biuro. Jest członkiem międzynarodowego koncernu turystycznego, który ma pewną pozycję na rynku dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zadowoleniu klientów. Firma ta cechuje się wysoką jakością usług, dużymi możliwościami wyboru kierunków podróży oraz biletami w niskich cenach. Niewątpliwym atutem okazuje się również fakt, iż posiada ona własne hotele i bilety lotnicze w konkurencyjnych cenach.monitor z wyświetlonymi informacjami o locie samolotem

Jakie jeszcze firmy były warte uwagi w 2022?

Itaka podobnie może pochwalić się doświadczeniem w branży – działa od 1989 roku. Oferta biura jest różnorodna i zawiera m.in. egzotyczne kraje, uwielbiane przez Polakó. Nie zabrakło tam również standardowych, niezmiennie popularnych kierunków np. do Włoch. To, co wyróżnia Itakę to fakt, iż organizują także wyjazdy na narty do Turcji czy Austrii. Rainbow to biuro młodsze od swojego poprzednika o rok, istnieje od 1990. Zajmuje się sprzedażą spersonalizowanych wycieczek, biletów lotniczych, promowych czy nawet autokarowych. W ofercie można znaleźć wycieczki objazdowe, wzbogacone o zwiedzanie lub wypoczynek.

Zainteresować się ich ofertą powinny osoby w wieku 50+, ponieważ Rainbow oferuje specjalne, dedykowane wyjazdy. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast portal Wakacje.pl. Otrzymał on liczne nagrody branży turystycznej, co świadczy o jego wysokim poziomie. Powstał w 1999 roku i od tego czasu pomaga Polakom w wyborze ofert wakacyjnych. Posiada konkurencyjne, korzystne oferty i liczne możliwości sposobu zakupu wycieczki. Wszystkie biura mają swoje wady i zalety, jednak zaufało im wielu klientów. Bez względu na wybraną firmę, każda z wymienionych z pewnością sprosta wymaganiom osób uwielbiających podróże.

Powody, dla których warto korzystać z biur podróży

Bez wątpienia organizacja wyjazdu za granicę pochłania sporo czasu, nierzadko jest też powodem delikatnego stresu. Należy znaleźć odpowiedni hotel z dobrymi opiniami, lot w przyzwoitej cenie (najlepiej bezpośredni) oraz zaplanować atrakcje na miejscu. Chcąc sobie tego oszczędzić, warto skorzystać z oferty biura podróży. Propozycji tego typu istnieje wiele, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się oferty wyjazdów all inclusive. Właśnie tego najczęściej szukają Polacy. Oznacza to, że w cenie znajduje się nie tylko transport i hotel, ale także pełne wyżywienie hotelowe, składające się najczęściej z 3 posiłków. Dzięki temu turyści nie muszą martwić się o robienie zakupów czy szukanie pobliskich restauracji, ponieważ zarówno transport, hotel, jak i posiłki mają zagwarantowane.przekazanie biletów osobom w biurze podróży

Biura podróży cieszące się dużym uznaniem szczególną uwagę przykładają do obsługi oraz sprostania oczekiwaniom swoich klientów. Organizatorzy zapewniają zorganizowanie lotu w obie strony, zarezerwowania pokoi w hotelu. W pakiecie znajduje się również opieka danej osoby – rezydenta nad podróżującymi, który jest ich przewodnikiem na lotnisku i podczas wycieczek, zapewnia także bezpieczny transfer do hotelu. Warto podkreślić, że firmy specjalizujące się w świadczeniu takich usług znają dokładnie miejsca, do których wysyłają swoich klientów. W obecnych czasach to ważne w związku z wirusem COVID-19 i obostrzeniami wciąż obowiązującymi w niektórych państwach.

Na to warto zwrócić uwagę

Niewątpliwie skorzystanie z oferty biura podróży jest znacznym ułatwieniem, jeśli chodzi o organizację wycieczek zagranicznych. Należy jednak pamiętać, że nie każda firma szczyci się renomą wśród klientów. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zdecydowanie się na usługi niezaufanego przedsiębiorstwa może przynieść wiele nieprzyjemności. Jak w takim razie skontrolować, czy dana oferta będzie warta uwagi? Przede wszystkim trzeba sprawdzić opinie w internecie. To doskonały sposób na ocenienie, czy dane biuro jest rzetelne.

Osoby, korzystające z usług takich firm, często wystawiają oceny na specjalnie przystosowanych do tego stronach. Z nich można się dowiedzieć, czy opieka była na wystarczającym poziomie, nie zdarzyły się żadne nieprzyjemne sytuacje lub czy np. wygląd i standard hotelu był zgodny ze zdjęciami i informacjami przedstawionymi w ofercie. Jeśli dana firma ma więcej negatywnych niż pozytywnych opinii, powinno się z niej zrezygnować. Na rynku funkcjonuje ich wiele, dlatego z pewnością każdy znajdzie taką, która w pełni spełni jego wymagania.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *