wycieczki

Jak przygotować się do wyjazdu na wczasy z niemowlęciem?

  • 5 sierpnia, 2022
  • 5 min read
Jak przygotować się do wyjazdu na wczasy z niemowlęciem?

Wakacje z niemowlakiem to wyzwanie, zarówno dla świeżo upieczonych rodziców, jak i tych z doświadczeniem. Niemniej jednak przy odpowiednim przygotowaniu i zaplanowaniu wcale nie musi być to takie trudne. Często jednak trzeba zrezygnować z niektórych popularnych atrakcji z uwagi na to, że wejście z takim maluchem nie wszędzie jest możliwe i komfortowe, rodzinne wyjazdy to często kwestia kompromisów, czy odpowiedniego nastawienia. Niemniej jednak można z powodzeniem zastąpić oblegane miejsca czymś innym, równie ciekawym

Aby zapewnić maluchowi poczucie bezpieczeństwa, powinno się jak najbardziej przybliżyć mu warunki panujące w domu i w miarę możliwości przestrzegać rutyny. Dobrym sposobem na to jest wieczorna pielęgnacja, a także używanie znanych dziecku kosmetyków. Należy zabrać ze sobą zapas pampersów, aby zawsze mieć przy sobie kilka sztuk. Latem, bardzo ważny będzie krem z filtrem z uwagi na dłuższe spacery w towarzystwie słońca. Nie można zapomnieć także o oliwce, płynie do kąpieli i innych produktach, które towarzyszą rodzicom i dziecku na co dzień. Urlop z niemowlakiem może być przyjemny i relaksujący, jeśli tylko włoży się dużo pracy oraz zaangażowania w jego organizację.niemowlę leżące na kocu z akcesoriami wakacyjnymi

Cel podróży – klucz do sukcesu

Cel podróży to zdecydowanie jeden z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę, wyjeżdżając na urlop z niemowlakiem. Wszelkie zatłoczone nadmorskie i górskie miejscowości nie wpłyną zbyt pozytywnie na komfort malucha, ten może być rozdrażniony przez hałas i gwar. Dla rodziców manewrowanie wózkiem między ogromną liczbą turystów również nie będzie przyjemne ani wygodne. Dlatego wyruszając w podróż, warto zdecydować się na mniej oblegane miejsca lub po prostu planować urlop poza sezonem, wtedy nawet nad morzem, realna okaże się spokojna przechadzka po okolicy czy plaży.

Wbrew pozorom mniejsze miasteczka, nie tak często odwiedzane przez turystów również mają wiele do zaoferowania. Spokojna atmosfera i ciekawe obiekty do zwiedzenia zadowolą zarówno dziecko, jak i jego opiekunów. Warto także wspomnieć, że w takich miejscach także znajdzie się hotel, który spełni wszystkie wymagania rodziców takiego maluszka. Nierzadko można dostać pokój w niższej cenie niż np. w popularnym miasteczku w górach.

Odpowiedni bagaż to podstawa

Wyjeżdżając z niemowlakiem, zdecydowanie trzeba dobrze zorganizować bagaże, aby zawsze mieć wszystko pod ręką. Lepiej być przygotowanym na awaryjne sytuacje i uniknąć dodatkowego stresu zarówno u dziecka, jak i jego rodziców. Co musi znaleźć się w bagażu takiego malca? Zdecydowanie zapas ubranek. Wydarzeń, w których bobas się wybrudzi, może być wiele, wystarczy, że uleje mu się treść pokarmowa. Powinno się być również przygotowanym na każdą możliwą pogodę, zatem należy zabrać ubranka na ciepłe, zimne i nawet deszczowe dni.

Niewątpliwie ważną funkcję pełni także apteczka. Powinny znaleźć się w niej podstawowe środki pierwszej pomocy, sprzęt typu aspirator do nosa w razie katarku i leki, takie jak np. syrop na zbicie gorączki. Dzięki zabraniu ich, rodzice nie będą musieli martwić się o poszukiwania apteki w pobliżu, w razie nagłej choroby czy infekcji. Niezbędne okażą się również akcesoria do przygotowywania posiłków. W zależności od wieku maluszka mógłby być to laktator, butelka na mleko, miseczka i łyżeczka, a także kaszka do przygotowania, gotowe obiadki w słoiczkach i musy owocowe.osoba spisująca listę rzeczy niemowlęcych do spakowania

Jak przygotować malucha do podróży?

Podróż to zdecydowanie jeden z najbardziej męczących elementów całego urlopu. Zwłaszcza jeśli do pokonania jest wiele kilometrów, a pogoda za oknem nie sprzyja, chociażby z uwagi na wysokie temperatury. Należy się do tego odpowiednio przygotować, wyposażyć w parę niezbędnych rzeczy. Z całą pewnością najważniejszym elementem całej wyprawy będzie fotelik. To on gwarantuje bezpieczeństwo pociechy, jak i zapewnia jej komfort podczas jazdy. Nie można zapomnieć o nakładkach przeciwsłonecznych na szyby, aby promienie nie drażniły oczu maluszka i nie przegrzewały go.

Na pewno przyda się parę zabawek, które urozmaicą czas brzdącowi i sprawią, że nie będzie marudził. Istotny okaże się czas podróży. Lepszym wyborem celu podróży będą pobliskie miejscowości, niż te znajdujące się na drugim końcu kraju. Wybór optymalnej odległości to klucz do przyjemnej jazdy, bez płaczu ze strony pociechy. Należy jednak wspomnieć, że mimo tego nie można zapomnieć o częstych postojach. Wyjęcie dziecka z fotelika z pewnością poprawi jego komfort i pomoże odciążyć kręgosłup, na który źle oddziałuje utrzymywanie jednej pozycji przez długi czas.

Podsumowanie

Planując wyjazd z nowym członkiem rodziny, należy pamiętać o wielu rzeczach. Nierzadko trzeba również zrezygnować z niektórych hoteli z uwagi na brak udogodnień dla rodziców z małymi dziećmi. Niemniej jednak nie jest to rzecz niewykonalna, wystarczy się odpowiednio do tego przygotować, szczegółowo zaplanować wycieczkę, a wczasy nawet z niemowlęciem będą przyjemne. Unikając nadmiernych bodźców, maluch będzie spokojny, co pozwoli jego opiekunom na taki wypoczynek, jakiego oczekiwali, decydując się na urlop.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *