imprezy plenerowe

Festyn dla dzieci — kreatywne pomysły

  • 24 marca, 2023
  • 5 min read
Festyn dla dzieci — kreatywne pomysły

Festyny organizowane są regularnie zarówno w mniejszych, jak i większych miejscowościach. Ich szczególnymi fanami niezmiennie okazują się najmłodsi. To dla nich szansa na spędzenie czasu z rówieśnikami, zdobycie nowych doświadczeń, które będą wspominać przez długi czas. Tego typu wydarzenia wymagają od organizatorów sporo wysiłku oraz czasu, jednak jednocześnie przynoszą ogromną satysfakcję. Decydując się na takie przedsięwzięcie, należy zadbać o zadowolenie gości i przygotować urozmaiconą rozrywkę dla dzieci, czyli głównych bohaterów takich eventów. Na co warto się zdecydować, a co okaże się zupełnie zbędne?

O czym należy pamiętać, organizując festyn?

Decyzja o organizacji takiego przedsięwzięcia nie jest łatwa do podjęcia, głównie z uwagi na dużą odpowiedzialność, jaka ciąży na barkach osób, które się tego podejmują. Często zastanawiają się one, jak zorganizować festyn, aby przypadł on do gustu możliwie największej grupie dzieci? Kluczem okaże się rozplanowanie całego wydarzenia krok po kroku. Warto to rozpisać w specjalnym planerze, aby nie zapomnieć o żadnym szczególe. Ważna będzie nie ilość rozrywek, a bardziej ich różnorodność i kreatywność. Na festyn dla dzieci trzeba zorganizować nie tylko aktywności, lecz też poczęstunek. Doskonale sprawdza się grill, gotowe kanapki i przysmaki powszechnie uwielbiane przez dzieci i nie tylko, czyli np. wata cukrowa lub popcorn. Nie można również zapomnieć o napojach. Latem, gdy temperatury są dość wysokie, odpowiednie nawodnienie to podstawa. Powinno zostać zapewnione także miejsce do odpoczynku, najlepiej zacienione.dzieci puszczające kolorowy latawiec w kształcie gwiazdy

Malowanie twarzy wciąż na topie

Malowanie twarzy to aktywność ciesząca się dużą popularnością na wielu wydarzeniach. Tego typu zabawy na festyn dla dzieci umożliwiają dzieciom przemianę w ulubioną postać – na ich twarzach może zostać wymalowany Spider-Man, tygrys lub cokolwiek innego. Z pewnością znajdą się również fani minimalistycznych malowideł, w ich przypadku najchętniej wybierane są jednorożce, a także wiele innych wzorów. Jedyne co mogłoby ograniczać zajmujących się malowaniem animatorów, to pomysłowość najmłodszych. Warto podkreślić, że taki makijaż wykonywany jest specjalistycznymi farbkami, które są w pełni bezpieczne w kontakcie ze skórą dziecka.

Konkurencje sportowe z nagrodami

Jak wiadomo, ruch to zdrowie, a każda okazja, by zmobilizować maluchy do jakiejkolwiek aktywności, okaże się dobra. Z tego względu konkurencje sportowe dla dzieci na festyn to jeden z lepszych pomysłów, jakie mogą wpaść do głowy organizatorom. Możliwości w tym zakresie jest wiele, można postawić zarówno na popularne rywalizacje, jak i te bardziej wyszukane. Doskonale sprawdzi się wyścig z surowym lub ugotowanym jajkiem na łyżeczce, bieg w workach czy klasyczne pojedynki biegowe. Tego typu aktywności umacniają w najmłodszych umiejętności gier zespołowych czy rywalizacji fair play. Aby dodatkowo zachęcić je do takich zabaw, warto urozmaicić je o nagrody w postaci np. lizaków.

Zatrudnienie animatora – doskonały sposób na nudę

W wielu przypadkach warto zatrudnić profesjonalistę do zabawiania najmłodszych, jest to bowiem znaczne odciążenie organizatora całej imprezy. Taka osoba wykonuje różnorodne animacje dla dzieci, dzięki czemu te się nie nudzą, mogą też odpocząć od aktywności sportowych. To właśnie animator staje się odpowiedzialny za swoich podopiecznych i zorganizowaną dla nich rozrywkę. Najczęściej przygotowuje różne zabawy taneczne, plastyczne lub quizy. Dzieci mają możliwość się zintegrować, a przy okazji nauczyć czegoś nowego. Popularne stało się np. tworzenie ogromnych baniek mydlanych, co sprawia maluchom wiele radości.dzieci robiące lemoniadę przy niewielkim stoisku w trakcie festynu

Festyn jako wyjątkowy czas dla rodziny

Tego typu wydarzenia to nie tylko miejsce, gdzie najmłodsi mogą się wyszaleć, lecz także spędzić czas ze swoimi najbliższymi. Z tego względu warto zadbać o konkursy dla dzieci i rodziców. Festyn to doskonała okazja, by wzmocnić relację między nimi, a przy okazji nauczyć się czegoś nowego. Konkurencje mogą być zarówno sportowe, jak i takie dotyczące wiedzy na różne tematy. Ważne, aby dopasować poziom pytań i zadań do wieku osób biorących w tym udział. Oczywiste jest, że kilkulatek nie będzie miał odpowiedniej wiedzy geograficznej, ale za to może pochwalić się pojęciem np. na temat tego, jakie odgłosy wydają poszczególne zwierzęta.

Inne atrakcje obowiązkowe na festynach

Jak wiadomo, na żadnym festynie nie powinno zabraknąć dmuchanych atrakcji dla maluchów. To zazwyczaj najbardziej oblegane miejsce, jednak nie ma się co dziwić. Tego typu rzeczy nie są dostępne na co dzień, zatem sprawiają wiele frajdy, gdy pojawia się możliwość skorzystania z nich. Oferta wynajmu dmuchanych zamków i innych tego typu fortec jest bardzo duża. Znajdą się zarówno wysokie zjeżdżalnie dla starszych dzieci, jak i te niższe przeznaczone najmłodszym. Dobrze sprawdzają się również baseny z kulkami, a chcąc postawić na coś oryginalnego, ciekawym urozmaiceniem może być byk mechaniczny. Inspiracji na kreatywny festyn jest wiele, zatem chcąc zorganizować interesujący event, warto się w nich rozeznać. Dzięki temu zdobędzie się sprawdzone rozrywki i zyska pewność, że uczestnicy będą usatysfakcjonowani.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *