wycieczki

Czy wiesz, jak najlepiej spakować walizkę?

  • 14 listopada, 2022
  • 5 min read
Czy wiesz, jak najlepiej spakować walizkę?

Pakowanie się na wyjazd większości osób nie kojarzy się pozytywnie. Zazwyczaj towarzyszy temu stres i obawy, że nie wszystko uda się zabrać bądź zapomni się o czymś istotnym. Odpowiednia i przemyślana organizacja pomoże w przygotowaniu się do podróży. Każdy ma inny sposób na spakowanie bagażu, niemniej jednak można znaleźć kilka trików oszczędzających miejsce czy swego rodzaju zasad pozwalających na bezpieczne przechowywanie poszczególnych rzeczy. Oczywiście pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór walizki lub torby. Ich wielkość powinna być uzależniona od długości wyjazdu i liczby rzeczy, jaką należy zabrać. Kupując bilet lotniczy, warto zaznajomić się z wymaganiami odnoszącymi się właśnie do bagaży, ponieważ może się okazać, że trzeba będzie dopłacać za przekroczenie dozwolonej wagi.

Buty i ciężkie rzeczy kładziemy na spód

Na każdym wyjeździe podobnie jak ubrania niezbędne są również buty. Dla własnej wygody większość osób zabiera m.in. klapki bądź inne komfortowe obuwie na zmianę. W zależności od typu wyjazdu – służbowy, wypoczynkowy – konieczne będzie zabranie ze sobą więcej niż jedną parę. Warto wiedzieć, że najlepszym sposobem przechowywania takich rzeczy w bagażu jest włożenie ich w specjalne woreczki lub przynajmniej reklamówkę. Dzięki temu zabezpieczy się pozostałe rzeczy przed pobrudzeniem lub przeniknięciem nieprzyjemnego zapachu. Ułożenie ich na spodzie walizki ułatwi nie tylko spakowanie reszty rzeczy, ale także zapewni, że zawartość nie będzie się samoczynnie przesuwać. Wśród zabezpieczonego obuwia mogą znaleźć się także książki czy inne przedmioty tego typu. Trikiem pozwalającym na zaoszczędzenie miejsca i zaasekurowanie butów przed zniekształceniami jest wypchanie ich dodatkowo skarpetkami.ubrania spakowane do brązowej walizki

Odpowiednie składanie ubrań

Sposobów składania ubrań istnieje naprawdę wiele. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Polecaną metodą okazuje się grupowanie zestawów – kompletnych stylizacji. Wystarczy każdą rzecz owinąć wokół innej np. bielizna w środku koszulki, a ta wewnątrz spodni bądź spódnicy. W ten sposób mniejsze elementy garderoby są zabezpieczone, a cała stylizacja gotowa do założenia. Wówczas nie trzeba szukać osobno ubrań i niepotrzebnie tracić cennego czasu na wyjeździe, aby odpowiednio dopasować swój look. Dzięki temu na każdy dzień tygodnia ma się przygotowany i ułożony w jednym miejscu strój. Kolejnym sposobem na jak najlepsze spakowanie torby podróżnej jest rolowanie odzieży. Każdą bluzkę, spodnie czy marynarkę można złożyć w ten sposób, dzięki czemu nic się nie pogniecie. Ubrania tak zapakowane zajmują też o wiele mniej miejsca.

Kosmetyki i elektronika

W każdym bagażu oprócz ubrań powinny znaleźć się także kosmetyki. W zależności od długości pobytu poza domem trzeba zabrać ich odpowiednią ilość. Świetnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w wielorazowe buteleczki w różnych rozmiarach. Dzięki nim nie trzeba pakować pełnowymiarowych żeli pod prysznic, odżywek czy szamponów do włosów. Wystarczy je przelać do mniejszych, ograniczając obciążenie walizki i oszczędzając miejsce. Dodatkowo warto przechowywać tego typu produkty w kosmetyczkach bądź innych torbach, ponieważ można wówczas uniknąć zabrudzeń na ubraniach spowodowanych wylaniem się któregoś z płynów. Ponadto ułożone w jednym miejscu, łatwo znaleźć i rozpakować, chociażby w łazience, gdy trzeba szybko się odświeżyć zaraz po zameldowaniu w obiekcie noclegowym. Nie wolno zapominać również o sprzętach elektronicznych i ładowarkach. Najlepszym sposobem jest przygotowanie ich jeszcze przed pakowaniem, aby nic nie umknęło naszej uwadze.czarna walizka na kółkach stojąca w pokoju

Najcenniejsze rzeczy w bagażu podręcznym

Podróż do innego miasta lub kraju wiąże się z kontrolami, zakupem biletów i koniecznością przemieszczania się różnymi środkami transportu. Niezależnie od tego, czy jedzie się prywatnym samochodem, pociągiem, autobusem czy leci samolotem, bagaż podręczny okazuje się niezastąpiony. Niektóre przedmioty warto mieć zawsze przy sobie, dzięki czemu w chwili, kiedy te są potrzebne, można od razu z nich skorzystać. W podręcznej torbie powinny znaleźć się przede wszystkim dokumenty, takie jak: prawo jazdy, dowód osobisty, paszport, czy bilety. Portfel, a w nim gotówka oraz karty kredytowe także powinny być w zasięgu wzroku, aby czuć się pewnie. Dobrze jeśli do bagażu podręcznego spakuje się również plastry, leki przeciwbólowe lub te, które należy mieć przy sobie praktycznie zawsze – ze względu na m.in. przewlekłe choroby. Do małej walizki może zapakować także powerbank, kabel USB bądź ładowarkę do telefonu.

Na rynku dostępne są najróżniejsze produkty przydatne podczas wyjazdów. Można do nich zaliczyć m.in. woreczek na brudne ubrania, dzięki czemu pozostała odzież nie pomiesza się z tą już wykorzystaną. Świetnie sprawdzają się również najróżniejsze zawieszki i etykiety, na których zamieszcza się swoje dane. W przypadku zaginięcia walizki na lotnisku, o wiele łatwiej wówczas zlokalizować właściciela. Pakowanie bagażu nie musi być wcale takie problematyczne, o ile zadba się o właściwą organizację wewnątrz. Nie trzeba wiele, aby zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Stosowanie się do zasad umiejscowienia poszczególnych rzeczy, a także sposób układania ubrań z pewnością staną się pomocne zarówno przy krótkich, jak i długich wyjazdach.

O Autorze

Agnieszka

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *